Sıkça Sorulan Sorular

DEPOLAMA

PratikDepo Nedir?

PratikDepo, eşya depolaması için özel olarak tasarlanmış mobil ahşap konteynerlerimize verdiğimiz isimdir.

PratikDepo Eşya Depolama Hizmeti Nedir?

Eşya depolama ihtiyaçlarınız için geliştirilmiş eşyalarınızın güvenli ve sigortalı olarak saklanmasına yarayan ve anahtarı sadece kullanıcısında bulunan, bir eşya depolama hizmetidir.

PratikDepo +1 Oda Hizmeti Nedir?

+1 Oda, PratikDepo bünyesinde sunulan, sık kullanmadığınız ya da elden çıkarmak istemediğiniz tüm eşyalarınızın güvenli ve sigortalı olarak saklanmasına yarayan ve anahtarı sadece kullanıcısında bulunan, bir eşya depolama hizmetidir.

+1 Oda Hizmeti ile hobi malzemeleriniz, spor ekipmanlarınız, sezonluk bahçe ve balkon mobilyalarınız, yazlık ve kışlık kıyafetleriniz gibi sürekli kullanımda olmayan eşyalarınızı depolayabilir ve evinizde yaşama yer açabilirsiniz.

+1 Oda ve Eşya Depolama Hizmetinin Farkı Nedir?

Eşya Depolama Hizmeti’nde sözleşme sürenizi aylık bazda ve maksimum 12 ay olmak üzere siz belirlersiniz. Ve sözleşme süresi boyunca eşyalarınızı PratikDepo güvencesi ile depolar, depolama ihtiyacınız sonlandığında eşyalarınızı teslim alarak hizmeti sonlandırırsınız.

+1 Oda Hizmeti’nde ise, sözleşme süresi 12 aydır ve +1 Oda Hizmeti kapsamında, PratikDepo’nuzu 3 ayda 1 kez eşyanızı teslim aldığımız adrese ücretsiz olarak çağırma hakkınız vardır. PratikDepo’nuz adresinize geldiğinde, içinden 1/3 oranında eşya alabilir ve yerine farklı eşyalar koyarak eşya depolaması sağlayabilirsiniz.

PratikDepo Kargo Depo Hizmeti Nedir?

Okul kitapları, evraklar, fotoğraflar, CD’ler gibi saklamak istediğiniz ufak tefek eşyalarınız için geliştirilmiş bir eşya depolama sistemidir. Eşyalarını 40cm x 60cm x 40cm ölçülerinde, KargoDepo adını verdiğimiz plastik koliler içerisinde muhafaza edilir. Sözleşme süreniz minimum 1, maksimum 12 ay olmak üzere tarafınızca belirlenir.

PratikDepo’ya neler sığar?

Depolama ünitelerimiz olan PratikDepo’larda 3 farklı ebat mevcuttur. Küçük, Orta ve Büyük Boy olarak adlandırılır.

KÜÇÜK Boy PratikDepo:

Ölçüleri: 1,00m Derinlik x 1,90m Yükseklik x 1,00m Genişlik

Küçük Boy PratikDepo ile; sık kullanmadığınız eşyalarınızı, spor malzemelerinizi, çocuklarınızın oyuncaklarını, bavullarınızı, kullanmadığınız ama aynı zamanda da atamadığınız dekorasyon ve mutfak malzemelerinizi ve hatta sezonluk kıyafetlerinizi depolayabilirsiniz.

ORTA Boy PratikDepo:

Ölçüleri; 2,35m Derinlik x 1,00m Yükseklik x 1,50m Genişlik

Orta Boy PratikDepo ile; evrak ve kitap kolileri, kolilenmiş kıyafetler, mutfak eşyaları, valiz, yatak, çamaşır makinesi veya demonte mobilyalarınız gibi yüksekliği 1 metreyi geçmeyen eşyalarınızı depolayabilirsiniz.

BÜYÜK Boy PratikDepo:

Ölçüleri; 2,35m Derinlik x 2,05m Yükseklik x 1,50m Genişlik

Büyük Boy PratikDepo ile, standart bir ev ya da ofiste bulunan ve depolamaya ihtiyaç duyduğunuz, standart ölçü ve ağırlığa sahip tüm eşyalarınızı depolayabilirsiniz.

İhtiyacım olan PratikDepo adedini nasıl belirleyebilirim?

1. Depolanacak eşyalarınızın listesini çağrı merkezimizle paylaşarak ihtiyacınız olan PratikDepo ebatını ve adedini belirleyebilirsiniz.
2. Depolanacak eşyalarınızın bir listesini info@pratikdepo.com adresine mail göndererek, ihtiyacınız olan PratikDepo ebatını ve adedini belirleyebilirsiniz.
3. Yerinde ücretli ekspertiz yaptırarak, ihtiyacınız olan PratikDepo ebatını ve adedini belirleyebilirsiniz. Ekspertiz hizmet bedeli 100 TL’dir. PratikDepo ile çalışmanız halinde, ilgili ücret, eşya depolama işlemi esnasında depolama hizmet bedelinizden düşülecektir.

PratikDepo ile evimin tüm eşyasını depolayabilir miyim?

Dilerseniz tüm ev eşyanızı depolayabilirsiniz.

85 m2 bir evin eşyaları için ortalama olarak 2 ila 4 adet Büyük Boy PratikDepo kullanılması gerekirken, 120 m2 bir evin eşyaları içinse ortalama olarak 3 ila 5 adet Büyük Boy PratikDepo'ya ihtiyaç duyulur.

Eşya depolama işleminizde kullanılacak olan PratikDepo ebat ve adedi, depolanacak eşyalarınızın miktarına ve hacmine göre değişebilir.

Her şeyi depolayabilir miyim? Depolamadığınız bir şey var mı?

PratikDepo ile, depolama ve istifleme şartları gereği; zehirli, yanıcı, yakıcı, organik ve inorganik maddeler, radyoaktif maddeler, patlayıcı maddeler, her türlü ruhsatlı veya ruhsatsız silah, haşere ilaçları ve haşere ihtiva eden maddeler, piyano, antika ve değerli tablolar dışında her şeyi depolayabilirsiniz.

PratikDepo ve eşya depolama hizmetlerimiz hakkında, 444 DEPO (3376) numaralı telefondan müşteri temsilcilerimize ulaşabilir ve detaylar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

NAKLİYE

PratikDepo Nakliye Hizmeti nedir?

Eşya depolama işleminiz için PratikDepo tarafından sunulan taşıma, demontaj ve paketleme hizmetidir.

Nakliye hizmeti kapsamında, standart mobilyaların demontajı, mobilya ve beyaz eşyaların paketlenmesi ve nakliyesi yapılır.

Bardak, tabak, kitap, kıyafet, biblo, aksesuar vb. eşyaların paketlenmesini kapsayan “küçük eşya paketleme hizmeti” nakliye hizmetine dahil değildir.

PratikDepo Nakliye Hizmeti’nde süreç nasıl işler?

Eşya depolaması yapmaya karar verdiğinizde, nakliye işleminizin gerçekleşmesini istediğiniz tarih için en az bir hafta öncesinde 444 DEPO (3376) numaralı telefondan müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek nakliye işlemi için randevu almanız önerilir.

Randevu tarihinizden 1 iş günü önce, nakliye işleminizin gerçekleştirileceği saat bilgisi PratikDepo ekibi tarafından size bildirilir.

Belirlenen gün ve saatte eşya depolama işleminizde kullanılacak olan PratikDepo’nuz ile birlikte PratikDepo ekibi adresinize gelir. Mobilya bazlı ürünlerinizin demontajı ve balonlu naylonlarla paketlemesi PratikDepo ekibi tarafından yapılır. Kitap, CD, kıyafet, bardak, tabak, süs eşyası gibi paketlemesi tarafınızca veya dilerseniz ekibimizce yapılmış ve kolilenmiş olan küçük eşyalar ile birlikte, adresinizde PratikDepo’nuza yerleştirilir. Ardından PratikDepo’nuzun kapısı kilitlenir ve anahtarı size teslim edilir.

PratikDepo’nuz uluslararası lojistik standartlardaki depolama alanlarımıza götürülür ve depolama alanımızın içerisinde sigortalı olarak muhafaza edilir.

Eşyalarımı teslim almak istediğimde PratikDepo’dan Nakliye Hizmeti alabilir miyim?

Eşya depolama işlemi esnasında olduğu gibi, teslimat işlemi esnasında da PratikDepo Nakliye Hizmeti’nden faydalanabilirsiniz. Eşyalarınızın adresinize teslim edilmesini istediğiniz tarihten en az bir hafta önce 444 DEPO (3376) numaralı telefondan müşteri temsilcilerimiz ile görüşmeniz ve teslimat nakliye işleminiz için randevu almanız gerekir.

Randevu tarihinizden 1 iş günü önce, teslimat nakliye işleminizin gerçekleştirileceği saat bilgisi PratikDepo ekibi tarafından size bildirilir.

Teslimat esnasında PratikDepo’nuz adresinize getirilir. Eşya depolaması esnasında, demontajı ekibimizce yapılmış olan eşyaların montajı yapılır. Eşyalarınız alındığı günkü gibi tarafınıza teslim edilir.

PratikDepo Nakliye Hizmeti nasıl ücretlendirilir?

PratikDepo Nakliye Hizmeti tek yön olarak ücretlendirilir.

Depolama ve teslimat esnasında kullandığınız PratikDepo ebatına ve adedine bağlı olarak belirlenmiş olan standart tek yön nakliye hizmet bedeli üzerinden ücretlendirme yapılır. Standart koşullar altında yapılan nakliye işlemleri için tek yön nakliye bedelleri aşağıdaki gibidir;

KÜÇÜK Boy PratikDepo 395 TL + KDV
ORTA Boy PratikDepo 535 TL + KDV
BÜYÜK Boy PratikDepo 745 TL + KDV

* Standart hizmet koşulları hakkında detaylı bilgi https://www.pratikdepo.com/depolama-fiyatlari ‘dan ulaşabilirsiniz.

PratikDepo nakliye hizmeti hakkında detaylı bilgi için 444 DEPO (3376) numaralı telefondan PratikDepo çağrı merkezimize ulaşabilirsiniz.

Eşya depolaması yaparken ya da eşyalarımı teslim alacağım zaman farklı bir nakliye firması ile işlem yapabilir miyim?

Eşya depolama işlemi yaparken ya da depoladığınız eşyaları teslim alırken, en az 1 hafta önce randevu almak koşuluyla, nakliye işlemini kendiniz sağlayabilir ya da farklı bir nakliye firmasından destek alabilirsiniz.

EŞYA DEPOLAMA

Eşyalarımı paketleme hizmetiniz var mı?

Evet. Mobilyalarınız dışında küçük eşya paketleme (kıyafet, tabak, bardak, kitap, biblo, tekstil v.s.) hizmetimiz bulunmaktadır. Eşya depolama talebiniz ile birlikte, paketleme hizmeti almak istediğinizi iletmeniz yeterlidir.
Paketleme hizmet bedelimiz, eleman sayısı, koli ve kullanılacak malzeme adedine değişmektedir.

1 kişi eleman bedeli 285 TL + KDV
1 adet koli (40en X 60boy X 40yükseklik) 15,50 TL + KDV
1 adet elbise askılığı kolisi (72en X 55boy X 98yükseklik) 95 TL + KDV
1 adet balonlu naylon (100m 125g) 425 TL + KDV
1 adet koli bandı 17 TL + KDV

Eşyalarımı paketlemek için malzeme talep edebilir miyim?

Daha sağlıklı bir eşya depolamasu yapabilmek ve eşyalarınızı eşya deponuzda en iyi biçimde koruyabilmek için kolilere, köpüklere ve yardımcı ambalaj malzemelerine ihtiyacınız olabilir. Bu ihtiyaçlarınızı  https://www.pratikdepo.com/duzenleme bölümünden belirleyebilir ve en az 5 iş günü öncesinde randevu kaydı oluşturmanız durumunda PratikDepo'nuzla birlikte teslim alabilirsiniz.

Eşyalarımı PratikDepo’dan geri almak istediğimde ne yapmalıyım?

Eşya depolama hizmetinizi sonlandırmak istediğinizde, 444 DEPO (3376) numaralı telefondan çağrı merkezimize ulaşmanız ve randevu kaydı oluşturmanız gerekmektedir. Eşyalarınızı teslim almak için sözleşme ve anahtarınız ile birlikte adreste hazır bulunmanız yeterlidir.

Eşyalarımdan bazılarına ihtiyacım olduğunda ne yapmalıyım?

Eşya depolama süreci boyunca, eşyalarınızdan bazılarına ihtiyaç duymanız halinde depo alanımızı ziyaret edebilir ya da Getir-Götür hizmetimizden faydalanabilirsiniz.
Getir-Götür hizmetinde PratikDepo’nuz kapınıza kadar getirilir ve ekibimizce ihtiyacınız olan birkaç eşyanın alınması yerine yenisinin konması konusunda tarafınıza yardım edilir.
Getir-Götür servis ücreti PratikDepo ebatlarına göre belirlenmiştir.

Depo Ebatları İSTANBUL İZMİR - ANKARA
KÜÇÜK Boy PratikDepo 285 TL + KDV 265 TL + KDV
ORTA Boy PratikDepo 455 TL + KDV 285 TL + KDV
BÜYÜK Boy PratikDepo 475 TL + KDV 385 TL + KDV
3 metrelik PratikDepo 675 TL + KDV 460 TL + KDV

Eşyalarımı kendim gidip görmek veya depomdan bir şey almak istediğimde ne yapmalıyım?

Bize 48 saat öncesinden bilgi vermek koşuluyla, Pazartesi-Cuma 09:00 -18:00 saatleri arasında PratikDepo’nuzun bulunduğu ana depomuza gelebilir ve eşya deponuzu ziyaret edebilirsiniz.
PratikDepo’nuzda bulunan eşyalarınızın tamamını almak ve eşya depolama hizmetini sonlandırmak istiyorsanız, müşteri hizmetlerimizi bir hafta öncesinden arayarak randevu kaydı oluşturmanız gerekmektedir.

Anahtarımı bulamıyorum. Bu durumda ne oluyor?

Her müşterimize, eşya depolaması yapılıp sözleşme imzalandığında PratikDepo’sunun anahtarı teslim edilir. Depo anahtarınızı kaybetmeniz halinde, kilit kırma yöntemi ile işlem yapılmakta olup, depo başına 350 TL kilit kırma bedeli uygulanmaktadır.

Eşyalarım güvende mi?

PratikDepo'nuz üst düzey güvenlik elemanları ve alarm sistemleriyle korunan özel bir eşya depolama alanında saklanmaktadır. Rutubetsiz, haşerelere karşı ilaçlanmış, küf barındırmayan, ısıya ve soğuğa dayanıklı PratikDepo’nuzda eşyalarınız her zaman güven altındadır.

Kapıdan geçmeyen eşyalarım için ne yapıyorsunuz?

Eşya depolaması esnasında, profesyonel marangozlarımız tarafından kapıdan geçmeyen fakat demonte olabilen tüm eşyalarınız demonte edilir. Demonte edilen eşyalarınız ve büyük hacimli ürünleriniz ekibimiz tarafından 125 gr’lık balonlu naylonlar ile paketlenir, ambalajlanan eşyalarınız düzenli ve paketli bir şekilde PratikDepo’nuza yerleştirilir. İstiflenmiş olan PratikDepo’nuzun kapısı kilitlenir ve anahtarı size teslim edilir. (Sizin talimatınız olmadan sizden başkası deponuzu açamamaktadır.)

SÖZLEŞME

Eşya depolama süresi fark etmeksizin her müşteri bir sözleşme imzalamak zorundadır. Sözleşmeniz eşyalarınızı depolamak istediğiniz süre kadar yapılır ve bu süre içerisinde geçerli olur.

Sözleşme sürem sona erdi, ne yapmalıyım?

Sözleşme süreniz sona erdiğinde, hiçbir bilgi vermemeniz halinde, sözleşmeniz PratikDepo tarafından otomatik olarak yenilenir.
Sözleşmenizi yenilemek istemiyorsanız, sözleşme bitiş tarihinizden en az 1 hafta önce bizi aramanız ve deponuzu teslim almak üzere randevu kaydı oluşturmanız gerekmektedir.

Sözleşmemde yazan süreden daha önce çıkmak istediğimde sorun olur mu?

Hayır. Sözleşme sürenizden önce deponuzu teslim almak istediğinizde bize bunu bildirmeniz yeterli olacaktır. Kullanmadığınız aylar için herhangi bir ücret talep edilmemektedir.
6 – 12 ay ya da 12 aylık bir sözleşme yaparak, kampanyalı bir depolama fiyatından faydalandıysanız, taahhüt ettiğiniz süreden önce çıkmanız sebebi ile kullandığınız aylar için standart ve kampanyalı fiyat arasındaki farkı ödemeniz gerekmektedir.
Eğer eşya depolamanızı, yıllık peşin ödeme yaparak gerçekleştirdiyseniz, PratikDepo’da kaldığınız süre hesaplanıp, kullanmadığınız aylara ait bedel tarafınıza iade edilecektir.

PratikDepo Müşteri Hizmet Sözleşmesini başkası adına yapabilir miyim?

Sözleşmenin, eşyaları depolanacak kişi adına yapılması gerekmektedir. Eğer sözleşme eşyaları depolanan kişi ya da firma dışında başka bir şahıs ya da firma adına yapılır ise, depolama ile ilgili gerekli tüm işlemler ve faturalar sadece sözleşmede adı geçen kişi veya şirket adına yapılır.

ÖDEME

Ödemelerimi nasıl yapacağım?

İlk depolama bedeli ve tek yön nakliye bedeli peşin olarak tahsil edilir. Devam eden ayların depolama bedeli ödemeleri, sözleşme sahibine ait kredi kartı ile gerçekleştirilir.

Kredi kartsız işlem talepleri için geçerli olan ödeme koşulları aşağıdaki gibidir,
• 1-3 ay arası depolama işlemlerinde, 6 aylık kira bedeli ve alma nakliye bedelinin,
• 3 aydan 12 aya kadar olan depolama işlemleri için, 12 aylık kira bedeli ve alma nakliye bedeli peşin olarak ödenmesi gerekmektedir.

Çalıştığımız bankalara sözleşme süresi kadar otomatik ödeme talimatı vererek ödeme yapmak isteyen kullanıcılardan, ödemelerde aksaklık yaşanma ihtimaline karşı, mail order form ve kredi kartı bilgilerinin paylaşılması istenmektedir.

Kredi kartı dışında başka bir ödeme şekli kabul ediyor musunuz?

Kredi kartı ile ödeme yapamıyor ya da yapmak istemiyorsanız, havale ile ödeme yapabilirsiniz.
Havale ile ödeme yapma talebiniz halinde, sözleşme sürenize göre 6 ya da 12 aylık eşya depolama bedelini peşin ödemeniz gerekmektedir.
Aylık olarak otomatik talimatlı banka havalesi ile ödeme yapmak istemeniz halinde, ödemelerde aksaklık yaşanma ihtimaline karşı, kredi kartı bilgisi alma zorunluluğumuz vardır.
Büyük Boy ve XL Boy PratikDepo’lar için yapılan yıllık peşin ödemelerde, depolama bedeli üzerinden %10 indirim uygulanmaktadır.