İstanbul’un Yükselen Değeri Ataşehir PratikDepo’nun Sunduğu Ataşehir Eşya Depolama Hizmeti İle Hafifliyor!

İstanbul’un en hızlı büyüyen ilçelerinden Ataşehir, PratikDepo Ataşehir Eşya Depolama Hizmeti ile hafifliyor. Ataşehir’de yaşayanlar vazgeçmek istemedikleri eşyalarını, Ataşehir Eşya Depolama Hizmeti ile sigortalı olarak depoluyor.

Ataşehir Eşya Depolama Hizmeti hakkında detaylı bilgi için;

eşya depolama

Ataşehir Eşya Depolama

İstanbul’un yeni ama hızla gelişen ilçelerinden biri Ataşehir. Henüz 12 yıl önce ilçe statüsüne ulaşmış olsa da bugün hızla artan nüfusu ve yeni iş merkezleri ile büyüyen bir potansiyele sahip. Son yıllarda art arda yapılan alışveriş ve iş merkezleri bölgenin nüfusunun artmasında önemli bir rol oynadı. Ataşehir yakın zamanda bu iş merkezi olma özelliğini daha da pekiştirecek. Yeni inşa edilen İstanbul Finans Merkezi ile bölgeye olan yönelimin daha da artması muhtemel. Özellikle finans kurumlarının yoğun bir şekilde bölgeye taşınması gibi bir durumun ortaya çıkması ile Ataşehir de bir beyaz yaka yaşam merkezi haline gelme potansiyeline sahip. Şu anki mevcut durumda Levent bölgesinde yoğunlaşan bu iş merkezleri, iş ve yaşam alanlarının farklı noktalarda olmasını zorunlu kılıyor. Ataşehir bu yönüyle beyaz yakalar için hem iş hem de yaşam alanı haline gelme yönünde ilerliyor.
Ataşehir’in bu yükselişi bölgedeki gayrimenkullere de talebi arttırıyor elbette. İstanbul’un birçok noktasına göre daha iyi şartlarda binalara sahip olsa da artan talebin fiyatların yükselişine neden olacağı da şüphesiz. Yüksek kira konusu İstanbul için artık bir standart haline geldi elbette. Yine de herkes için bütçesine en uygun evi bulmak bir şekilde mümkün oluyor. Ancak bu evlerin ihtiyaçları tam anlamıyla karşılayıp karşılamayacağı ise biraz soru işareti oluşturuyor. Evlerin gerekenden daha küçük olması problemi de bu konuda en çok karşılaşılan problemlerin başında geliyor. Bu gibi durumlar için de kolay ve etkili bir çözüm ise eşya depolama hizmeti almak.

Eşya Depolama Nedir?
Evlerimizde eşyaların bizden daha fazla yer zapt ettiklerini düşündünüz mü hiç? Özellikle büyük şehirlerde geniş evlerde yaşamanın her geçen gün hayal haline gelmesi ile küçük evlerde eşya yığınları içerisinde yaşayan bir noktaya doğru gidiyoruz. Bu durum da hem evin içerisinde hem de dışarısındaki yaşamımıza birçok yönden etki ediyor. Evlerimizin bir yandan da gün içerisinde içerisinde kaldığımız kalabalıkların, karmaşanın sonrası bir kaçış yeri olmasını beklerken; orada da bizi yoracak bir karmaşa ile karşılaşmak mental olarak kötü etkilenmeye sebep olacaktır. Bunlar belki de birçok kişinin bildiği ancak çözüm bulmakta zorlandığı şeyler olabilir. Evlerimizdeki eşya yığınları belki atmaya birine vermeye kıyamadığımız ya da bir gün lazım olur diye cesaret edemediğimiz şeylerle dolu. Ancak bunun bir başka çözümü de var.
Eşya depolama, evinizdeki kullanmadığınız fazlalık eşyaları, zaman zaman kullandığınız mevsimsel veya hobi odaklı eşyaları, hatırası olan şeyleri, koleksiyonları vb. birçok şeyi depolamak için büyük bir kolaylık sunuyor. Size özel olarak tahsis edilen depolarda, eşyalarınızı muhafaza etmenize ve evinizdeki gereksiz bir sürü depolama alanından da kurtulmanıza olanak tanıyor. Eşya depolama hizmeti, Ataşehir gibi büyüyen bölgeler için adeta bir hayat kurtarıcı konumunda desek abartmış olmayız.

Neden Ataşehir Eşya Depolama Hizmeti Almalıyım?
Yukarıda da bahsettiğimiz üzere evlerimiz tüm gün yoğun bir çalışma, stres, kalabalık ve yorucu bir trafiğin ardından dinlendiğimiz, huzur bulduğumuz yerler olmalı. Eğer burada da gün içerisindeki karmaşayı yaşamaya devam ediyorsak bu bizim mental sağlığımız için çok riskli sonuçlar ortaya çıkarabilir. Daha huzurlu ve stressiz bir ev için, eşyalarımıza değil kendimize yer ayırdığımız bir ev ortamı çok daha faydalı olacaktır. Eşya depolama hizmeti de tam olarak burada devreye giriyor. Evimizde günlük olarak kullandığımız eşyaların dışında belki ayda bir kere belki senede birkaç kere kullanılan birçok eşya var. Bu eşyaları evimizin içerisindeki depolama birimlerinde muhafaza etmenin bize doğrudan bir faydası da bulunmuyor (tam tersi doğrudan olumsuzlukları var). Bu eşyaları kiralayacağımız depolarda muhafaza etmek, ev içerisinde bize daha fazla alan yaratacaktır. İhtiyaç duyduğumuz zamanlarda depomuzdan alıp kullanabileceğimiz bu eşyalar, geri kalan zamanda ise bize herhangi bir etki etmeden depoda zamanını bekleyebilecek. Bu sebeple depo kiralayarak fazlalıklardan kurtulmak, bize ve ailemize daha fazla hareket ve özgürlük alanı tanıyacaktır. Bu yüzden evimizde haddinden fazla şeyi depolamak zorunda kalıyorsak mutlaka bir depolama hizmetinden yararlanmak gerek.

Ataşehir Kiralık Depo
Ataşehir gelişen ve nüfusu artan bir bölge olarak yeni konutlara ihtiyaç duyuyor. Yukarıda da değindiğimiz gibi artan nüfusun kiralar üzerinde de mutlaka etkisi olacaktır. Bu da ihtiyaçtan küçük evlerde yaşama zorunluluğunu ve eşya fazlalığını meydana getirebilir. Bu sebeple ilerleyen günlerde eşya depolamaya olan talepte de mutlaka artış olacaktır. Ataşehir kiralık depo seçenekleri içerisinde konumun en çok önem arz ettiği bölgelerden birisi. Zaten şehrin merkezi noktalarına uzak denilebilecek bir noktada yer alan ilçe, artan nüfus ile birlikte trafiğin de yoğun olduğu bir yer haline geldi. Bu da ilçeye uzak noktalarda yer alan depolara olan ulaşımı ciddi bir probleme sokuyor. Ataşehir’den çok uzak bir noktada depo kiralamanız durumunda, eşyalarınıza ihtiyaç duyduğunuz anlarda onlara ulaşmak bir çile haline gelebilir. Bu da hayatınızı kolaylaştırması gereken bir hizmetten en son isteyeceğimiz şey olur elbette. Bu tarz ulaşım problemlerinin olduğu bölgelerde, yakınlarda bir depo kiralamaktan daha iyi çözümler de var elbette. Mobil depolama çözümleri, evinizden çıkmanıza gerek kalmadan depolama hizmeti almanıza olanak tanıyor. Bu depolar ile depolarınıza gitmekle uğraşmanıza gerek kalmadan deponuz size geliyor.

PratikDepo Nedir?
PratikDepo; eşyalarınızı evinize kadar gelip demonte eden, deponuzu evinizde yerleştirip kilitleminizi sağlayan, yenilikçi bir mobil depolama hizmetidir. PratikDepo’nun sunduğu hizmetler farklı ihtiyaçlara cevap verebilecek şekilde, farklı boyutlarda ve hizmet seçeneklerinde alternatiflere sahip. Bu sayede herkes için en uygun mobil depolamaya ulaşmayı da mümkün kılıyor. PratikDepo’nun mobil depoları, özel işlemlerden geçmiş akşap konteynerlardan oluşuyor. Bu konteyner depolar eşyalarınızı güvenle saklarken, PratikDepo da ana depolama merkezinde depolarınızı güvenle barındırıyor. PratikDepo, mobil depolama ihtiyacınızı 4 adımda kolay bir şekilde çözüyor. İlk olarak ihtiyaç duyduğunuz sayıda PratikDepo’yu kapınıza getiriyor. İkinci olarak eşyalarınızı deponuza düzenli ve paketlenmiş bir şekilde yerleştiriyor. Daha sonra deponuzu kilitleyip anahtarı size teslim ediyor. Son olarak da PratikDepo’nuzu ana depoya taşıyor. Eşyalarınızı tekrar çağırana dek de orada güvenle muhafaza ediyor.

PratikDepo Depolama Seçenekleri
PratikDepo’nu. Farklı ihtiyaçlar için uygun depolama seçenekleri sunduğuna değinmiştik. Depolanacak eşya sayısı kişiden kişiye büyük farklılıklar gösterebilir. Ayrıca herkesin bu noktada beklentisi de değişecektir. PratikDepo da bu doğrultuda konteyner depolarında 3 ana boyut sunuyor. Bu seçenekler yaklaşık 2 adet çamaşır makinesi sığacağı büyüklükteki, 1 m derinliğe – 1,9 m yüksekliğe – 1 m genişliğe sahip olan Küçük Boy PratikDepo; yaklaşık 8 adet çamaşır makinesi sığacağı büyüklükteki, 1 m derinliğe – 1,9 m yüksekliğe – 1 m genişliğe sahip olan Orta Boy PratikDepo; yaklaşık 8 adet çamaşır makinesi sığacağı büyüklükteki, 2,35 m derinliğe – 2,05 m yüksekliğe – 1,5 m genişliğe sahip olan Büyük Boy PratikDepo şeklinde. Bunların yanında daha küçük boyutta kitap, evrak, CD vb. ürünleri depolamak için de 40 x 60 x 40 ebatlarındaki Kargo Depo seçeneği mevcut.
Tüm bunların yanında, deponuzu kullanma ve depolama hizmeti alma şeklinde de yenilikçi bir model de sunuyor. PratikDepo’nun +1 Oda hizmeti ile kiraladığınız depoyu evinizin bir odası konumuna getirebilirsiniz. +1 Oda hizmeti ile kiralanan depolar, her 3 ayda 1 evinize ücretsiz olarak çağrılabiliyor. Bu sayede eşyalarınızı deponuzdan alıp tekrar depolama merkezine gönderebiliyorsunuz. Özellikle mevsimsel eşyalar için büyük bir kolaylık sağlayan bu hizmet ile eşyalarınızın konumunu fotoğraflattırıp arama derdinden kurtulabilir veya satmak istediğiniz eşyalarınızı PratikDepo 2. El sayfasından satabilirsiniz.

Ataşehir Eşya Depolama Fiyatları
Depoya ulaşımın çok önemli olduğu bir bölgede olan Ataşehir’de kiralık depo seçiminize en iyi seçeneği sunan PratikDepo’nun Ataşehir eşya depolama hizmet fiyatlandırmasına ‘depolama fiyatları’ sayfasından ulaşabilirsiniz.