İstanbul’un Yükselen İlçesi Ümraniye, Ümraniye Eşya Depolama Hizmeti İle Hafifliyor!

İstanbul Anadolu Yakası’nın nüfusu en hızlı şekilde artan ilçelerinden Ümraniye’de, ferah bir yaşam alanına sahip olmak PratikDepo’nun sunduğu, Ümraniye Eşya Depolama Hizmeti ile mümkün!

eşya depolama

Ümraniye Eşya Depolama

İstanbul Anadolu Yakası’nın nüfusu en hızlı şekilde artan ilçelerinden bir tanesi Ümraniye. Bugüne dek çoğunlukla yaşam alanı olarak tercih edilen bir bölge olan Ümraniye, son zamanlarda çeşitli iş merkezleri de kazanmaya başlayarak büyümesini hızlandırıyor. Ümraniye’nin şehrin merkezinin biraz daha dışında yer almasından dolayı, yaşam olanakları nispeten daha uygun bir seviyede denebilir. Bu da aslında bölgeyi özellikle Anadolu yakasının çeşitli noktalarında çalışanlar için yaşanacak bir bölge haline getirdi. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi yeni iş merkezlerinin de bölgeye gelmesi ile, ilçenin yapısı yeni bir hal almaya başladı. Ümraniye’de yaşayanlar için iş merkezlerinin de burada olması, şehrin farklı noktalarına olan fazla mesafe dolayısı ile Ümraniye içerisinden fazla ayrılmayı tercih etmeme durumunu da ortaya çıkarıyor elbette. 

Ümraniye için en temel problemlerin başında trafik sorunu geliyor. İstanbul’un dördüncü, Anadolu yakasının en kalabalık nüfusa sahip ilçesi olan Ümraniye’de günün birçok saati yoğun trafik problemi yaşanıyor. Yukarıda değindiğimiz mesafe problemi ile birleşen bu durum sonucunda da ulaşım en temel sıkıntılardan biri haline geliyor bu ilçede. İstanbul’un uzaklığı ile meşhur bu ilçesi, her ne kadar bunca zamandır hep birilerinden duyulan ama gidilmemiş bir yer olarak konumlanmış olsa da bugün iş merkezlerinin etkisi ile farklı ilçelerden nüfus çekmeyi sürdürüyor. Bu durum da Ümraniye’de yaşamı kolaylaştıracak şeylere olan ihtiyacı arttırıyor demek yanlış olmaz. İstanbul’un artık hemen her ilçesinin değişmezlerinden biri olan kira artışları, hızlı nüfus artışının da etkisi ile elbette Ümraniye’yi de etkiledi. İstanbul’da neredeyse yaşanamaz noktaya gelen kira seviyelerine kadar çıkmamış olsa da Ümraniye’deki kira fiyatları da ciddi oranlarda artış gösterdi. Birçok ilçeye nazaran daha yaşanabilir fiyatlar sunmasına rağmen, yüksek kiralar sorun teşkil etmeye başladı burada da. Kiralardaki artış elbette ev tercihlerinde de daha küçük alana sahip evlere olan yönelimi arttırıyor. Daha uygun fiyatlarda kira ödemek adına, birçok insan ihtiyaçlarını tam karşılayamayacak büyüklükteki evlerde oturmayı da göze alıyor. Bu da tabii ki evlerdeki yaşam sürecini etkiliyor ve hem evin üyeleri hem de eşyalar için alan problemlerini beraberinde getiriyor. Alanların yetersizliği, özellikle eşyaların yığılması ve bir karmaşa oluşturmasına sebep oluyor. Bu yazıda bu alan problemlerini nasıl çözebileceğinize değineceğiz.

Ümraniye Eşya Depolama

Ümraniye’nin de kira fiyatlarının artması ile mevcut evinizi değiştirmeye veya yeni taşınıyorsanız istediğiniz tarzdan vazgeçmeye yönelmiş olabilirsiniz. Bu kararınızda elbette ki haksız değilsiniz. Ancak kullanılabilir alanı yetersiz olan evler depolama problemlerini de beraberinde getiriyor. Evlerimizin için yaşamımızı sürdürmekten çok eşyalarımızı depolamak için kullandığımız alanlar haline geliyor. Bu da aslında yaşam alanlarının daralmasına ve mental açıdan olumsuz sonuçlar ortaya çıkmasına neden oluyor. Eşya depolama hizmeti, bu tarz problemleri yaşamamak adına güzel bir çözüm sunuyor. Evinizdeki fazlalık eşyaları, hobi eşyalarınızı veya dönemsel kullandığınız eşyaların normal zamanlarda yer kaplamaması için kiralık bir depodan yararlanabilirsiniz. Kiralık depolar eşyalarınızı rahat ve güvenle muhafaza etmenize imkan veriyor. Eşya depolama hizmeti ile sadece evinizde alan yaratmak için değil taşınma sürecinde, yeni bir ev ararken veya evinizde yapacağınız bir tadilat boyunca eşyalarınızın güvende olmasını sağlayabilirsiniz. Sıklıkla bu gibi amaçlarla ve kısa dönemli olarak kullanılacağı düşünülen bu hizmet, düzenli bir kullanım ile günlük yaşamınızda da kolaylıklar sağlayacaktır.

Neden Ümraniye Eşya Depolama

Evlerimizin içerisinde zaten bizim için bile yetersiz olan alanları eşyaların işgal etmesi oldukça can sıkıcı bir durum. Günün yorgunluğu ile geldiğiniz evinizde rahatça bir nefes almak bile mümkün olmayabiliyor bu gibi durumlardan dolayı. Bu da elbette enerjinizi, motivasyonunuzu, ruhsal sağlığınızı birçok yönden olumsuz olarak etkileyebiliyor. Gün içerisinde iş stresi, şehrin kalabalığı ve trafiği ile uğraştıktan sonra evinize geldiğinizde de rahatlayamamak ise pek de hoş bir durum değil. Eşya depolama hizmeti bu yönden güzel bir çözüm sunuyor. Evinizde ister fazlalık olsun ister zaman zaman kullanılıyor olsun bir kenarda duran eşyalardan kurtulmanızı ve tüm alanları kendinize ayırmanızı sağlıyor. Ayrıca eşya depolama hizmetinin bir diğer önemli unsuru ise eşyalarınızı güvenli bir şekilde muhafaza ediyor olması. Özellikle çeşitli koleksiyon ürünleri veya sık sık kullanılmayan eşyalar evlerde rutubet, haşere vb. şeylerden ciddi oranda etkilenebiliyor. Kiralık depolar bu gibi problemlere karşı önlemlerini aldığı için eşyalarınız çok daha güvenli bir şekilde saklanabiliyor aynı zamanda. 

Ümraniye Eşya Depolamada Nelere Dikkat Edilmeli?

Eşya depolama hizmetinden hayatınızı kolaylaştırması beklentisi ile yararlanacaksınız. Bu amaçla satın aldığınız bir hizmette olumsuzluklar yaşamak oldukça can sıkıcı olacaktır tabii ki. Bu yüzden eşya depolama hizmeti alırken dikkat etmek gereken bazı noktalar bulunuyor. Bunlar elbette eşyalarınızın miktarına, türüne ve depolama sürenize göre değişiklik gösterecektir. Ancak hemen hepsinde geçerli denebilecek, bazı kurallar da elbette yok değil. Eşyalarınızı yerleştireceğiniz bir depo seçimi yaparken öncelikle deponuzun konumunu doğru seçmek gerekiyor. Ümraniye’nin konum ve trafik gibi ulaşım problemlerinden zaten yukarıda bahsettik. Kiraladığınız deponun bu unsurlardan fazlasıyla etkileniyor olması süreci can sıkıcı bir hale getirebilir. Anadolu yakasındaki kimi ilçelere bile ulaşımı uzun süren bir noktada olduğunuzu varsayarak, Avrupa yakasında bir depo tercih etmenin hiç doğru bir karar olmayacağını tahmin edebilirsiniz. Hizmet alacağınız depolama servisinin Anadolu yakasında bir merkezi olması bu yüzden oldukça önemli bir konu. Bunun yanında kiralayacağınız deponun çeşitli önlemleri almış olması da bir diğer önemli nokta. Deponuzun rutubet gibi eşyalarınıza ciddi zarar verebilecek bir konu için gerekli önemleri almış, böcek ve haşere gibi zararlılar için ilaçlanıyor, yangın ve doğal afetlere karşı önlemler almış olması oldukça önemli. Bu konular alınabilecek önlem yönünden basit şeyler içerse de ortaya çıkaracağı sonuçlardan dolayı ise büyük problemler doğurabilir. Bu yüzden mutlaka bu önlemleri almış bir depolama servisini tercih etmek gerekiyor. Elbette akla gelebilecek önemli noktalardan biri de güvenlik. Deponuzun gerek teknoloji gerek güvenlik görevlileri ile 24 saat korunuyor olmasına dikkat etmek gerek. Her ne kadar kilitli kapılar ardında olsa da eşyalarınızın güvenliğinden emin olmak, içiniz rahat bir şekilde evinize dönmenizi sağlayacaktır. Tüm önlemlere rağmen son olarak dikkat etmek gereken bir nokta daha var. Eşyalarınız tüm önlemlere rağmen beklenmedik bir problemle karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda ciddi sıkıntılar yaşamamak adına eşyalarınızın sigortalı olması oldukça önemli. Depolama servisinin size sunduğu sigorta seçeneklerini ve eşyalarınızın bu seçeneklere ne derece uygun olduğunu mutlaka inceleyin. İstenmeyen bir durum yaşadığınızda en azından zararınızı karşılamanız içinize su serpecektir.

PratikDepo Nedir?

Eşya depolama hizmetine yeni bir bakış açısı getiren PratikDepo; evinize kadar gelen ve eşyalarınızı evinizden hiç çıkmadan depolamanızı sağlayan mobil depolama çözümleri sunuyor. PratikDepo’nun ahşap konteyner depoları, eşyalarınızın miktarına göre farklı boyut seçeneklerine sahip. Evinizin önüne kadar gelen depolara eşyalarınız profesyonel ekipler tarafından özenle yükleniyor, siz kapısını kilitledikten sonra ana depolama merkezine taşınarak siz tekrar eve çağırana de muhafaza ediliyor. Ana depolama merkezinde uluslararası standartlarda muhafaza edilen eşyalarınız, siz tekrar çağırdığınızda eşyalarınızı almanız için yine evinize kadar geliyor. 

PratikDepo +1 Oda Hizmeti

Eşyalarınızı deponuza yerleştirdikten sonra ne sıklıkla onlara ihtiyaç duyacağınız önemli bir konu. Fazlalık eşyaları depoya yerleştirmek oldukça kolay bir süreç. Büyük ihtimalle kısa vadede yeniden ulaşmanız gerekmeyecek bu eşyaları deponuza yerleştirip uzun süreler saklayabilirsiniz. Bunların yanında dönemsel olarak kullandığınız eşyalarınız, hobi malzemeleriniz ve spor malzemeleriniz gibi şeyleri ise zaman zaman kullanmak isteyeceksiniz. PratikDepo sunduğu yenilikçi hizmetle bu konuda yardımınıza koşuyor. +1 Oda hizmeti ile eşyalarınızı evinizin bir odasında saklıyormuş gibi depolamanız mümkün. Bu hizmet ile 3 ayda bir eşyalarınızı ücretsiz bir şekilde evinize çağırabiliyor mobil deponuz içerisinden dilediğiniz eşyayı alıp yerine yenilerini koyarak tekrar depolama merkezine gönderebiliyorsunuz. Bu sayede dilediğinizde evinize gelen ve içinden istediklerinizi alabileceğiniz bir kiralık depoya sahip olabiliyorsunuz.

Ümraniye Eşya Depolama Fiyatları

Eşya depolama ihtiyacınız olan deponun ölçütlerine göre farklı bütçeleri gerekli kılıyor. Eşyalarınızın miktarı doğrultusunda deponuzun büyüklüğü değişirken, farklı türlerde depolama hizmetleri ile de fiyat değişiklikleri yaşamak mümkün. Ümraniye eşya depolama ücretlerini öğrenmek için, PratikDepo’nun teklif formunu doldurabilir ve size özel teklifinizi alabilirsiniz. Ayrıca 444 3 376 numaralı telefondan da PratikDepo uzmanlarımıza ulaşarak fiyat teklifi alabilirsiniz. PratikDepo eşyalarınız için en ideal boyutta depoyu seçmenize de yardımcı olacaktır.